107,6 FM

10.1.2018 Wojciech Saługa: budżet województwa jest bezpieczny

Wojciech Saługa   Wojciech Saługa
Sylwester Strzałkowski /Radio eM

Zadłużenie woj. śląskiego maleje, nasza sytuacja finansowa jest stabilna – mówi Wojciech Saługa w Radiu eM. Marszałek woj. śląskiego wyjaśniał w „Rozmowie poranka”, że zarząd województwa uwzględnił uwagi Regionalnej Izby Obrachunkowej i dokonał autopoprawek w projektach budżetu województwa na rok 2018 i Wieloletniej Prognozy Finansowej. W najbliższy poniedziałek odbędzie się sesja sejmiku, który ma przyjąć uchwałę budżetową.

Regionalna Izba Obrachunkowa wskazała m.in., że planowane dochody ze sprzedaży majątku województwa w projekcie WPF miałyby wynieść blisko 11,5 mln zł, podczas gdy średnia lat 2015-2016 i trzech kwartałów 2017 r. wyniosła niespełna 6,4 mln zł, a realizacja za trzy kwartały 2017 r. - 22,7 proc. Marszałek Saługa wyjaśnił, że Izba nie wzięła pod uwagę dochodów ze sprzedaży Tychom szpitala. Miasto ma zapłacić za niego 9 mln zł.

Jak mówił Wojciech Saługa, w budżecie na ten rok największe kwoty będą wydatkowane na budowę dróg, transport publiczny (Koleje Śląskie), większe niż dotąd środki mają być przeznaczone też np. na kulturę. Marszałek zapowiedział też zaangażowanie w wypromowanie Stadionu Śląskiego jako staidonu lekkoatletycznego, tak żeby wkrótce można było aplikować o organizację Mistrzostw Europy, a potem świata na tym obiekcie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy