Akcja ratunkowa na lodzie [GALERIA]

dodane 25.01.2018 14:10

Agata Nurek /Radio eM

zobacz galerię 

- Wchodzenie na zamarznięty zbiornik wodny nigdy nie jest bezpieczne! - alarmują policjanci i strażacy.

Pokaz ratownictwa na lodzie w Parku Śląskim   Agata Nurek /Radio eM Pokaz ratownictwa na lodzie w Parku Śląskim Od początku roku śmierć w wyniku utonięcia pod lodem poniosło aż 12 osób! Zamarznięte zbiorniki wodne stanowią śmiertelną pułapkę. Właśnie dlatego tuż przed rozpoczynającymi się feriami w województwie śląskim odbył się pokaz działań Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Państwowej Straży Pożarnej z Bytomia przy wparciu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

-Wciąż nie wszyscy pamiętają, że każde wejście zimą na lód niesie ze sobą ogromne ryzyko - mówi w Parku Śląskim mł. bryg. Arkadiusz Labocha z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

A jak reaguje człowiek kiedy załamie się pod nim lód? To tłumaczy starszy aspirant Marcin Bohlig z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

W Parku Śląskim działania ratowników obserwowali najmłodsi. Choć podobne pokazy odbywają się każdego roku wciąż nie wszyscy pamiętają, że wchodzenie zimą na zamarznięty akwen niesie ze sobą śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AKCJA NA LODZIE, AKCJA RATUNKOWA NA LODZIE, CHORZÓW, PARK ŚLĄSKI, POKAZ RATOWNICTWA NA LODZIE, PĘKA ZAMARZNIĘTY STAW, SPECJALISTYCZNA GRUPA RATOWNICTWA WODNO-NURKOWEGO, STRAŻACY I NURKOWIE

Reklama