107,6 FM

24.1.2018 Beata Białowąs: trzeba wspierać kształcenie rzemieślnicze

Beata Białowąs   Beata Białowąs

Nie mamy w Polsce jednolitego systemu kształcenia zawodowego. Nikt nie monitoruje, jakie kwalifikacje mają osoby zarejestrowane jako bezrobotne – mówi dyrektor Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Beata Białowąs.

Statystyki mówią, że wśród osób kończących szkoły branżowe jest wiele bezrobotnych, mimo że bezrobocie w Polsce jest rekordowo niskie. Dlatego mają powstawać klasy patronackie w dużych firmach. Ale – zwraca uwagę gość „Rozmowy poranka” – nie można zapominać o małych i średnich firmach, które też kształcą rzemieślników.

16 stycznia Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego w Katowicach zajmowała się kształceniem zawodowym. WRDS przyjęła stanowisko, w którym m.in. „rekomenduje systemowe rozwiązania mające na celu dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb pracodawców oraz zintegrowania rynku pracy za rynkiem edukacji zawodowej”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy