107,6 FM

Katedra czeka na młodych

Procesja z palmami w rocznicę powstania diecezji.

Odczytaniem Ewangelii o wjeździe Jezusa do Jerozolimy rozpoczną się tegoroczne obchody na szczeblu diecezjalnym 33. Światowych Dni Młodzieży. Tradycyjne nabożeństwo startuje w niedzielę 25 marca o 13.30 na placu przed kościołem Trójcy Świętej w Bielsku-Białej przy ul. Słowackiego 10.

Stąd młodzi przedstawiciele parafii Podbeskidzia przejdą w barwnej procesji z poświęconymi palmami do katedry św. Mikołaja. Tutaj Mszy św. przewodniczyć będzie biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel. Podczas Liturgii zostanie odczytana Męka Pańska według św. Marka.

Tym razem święto młodych diecezjan zbiega się z modlitwą dziękczynną w 26. rocznicę powołania do życia diecezji bielsko-żywieckiej.

Korzenie Światowych Dni Młodzieży sięgają Niedzieli Palmowej 1984 roku, kiedy trwał Nadzwyczajny Jubileusz Odkupienia. Tydzień później - w Wielkanoc - Jan Paweł II przekazał młodzieży Krzyż Roku Świętego, który dziś jest symbolem ŚDM.

Na Wielkanoc następnego roku, w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Młodzieży, na spotkanie z papieżem przybyło do Rzymu 350 000 młodych.

20 grudnia 1985 roku, podczas spotkania opłatkowego, Jan Paweł II wyraził pragnienie, by Światowe Dni Młodzieży odbywały się regularnie co roku w Niedzielę Palmową jako spotkanie diecezjalne, a co dwa lub trzy lata, w wyznaczonym przez papieża miejscu, jako spotkanie międzynarodowe.

Pierwszy Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym świętowano w Niedzielę Męki Pańskiej 1986 roku.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama