Sąd Najwyższy: Z polisy OC należy się odszkodowanie odpowiadające kosztom profesjonalnej naprawy pojazdu

dodane 06.06.2018 07:52

PAP |

Poszkodowanemu należy się odszkodowanie odpowiadające kosztom profesjonalnej naprawy pojazdu. Nawet jeśli sam naprawił swoje auto - czytamy w środowej "Rzeczpospolitej".

Jak podaje gazeta, to sedno najnowszego wyroku Sądu Najwyższego pokazującego meandry likwidowania szkody powypadkowej.

SN wskazał, że poszkodowany może, według swojego wyboru, żądać od ubezpieczyciela zapłaty kosztów hipotetycznej naprawy albo zapłaty odpowiedniej sumy ustalonej zgodnie z metodą różnicy - napisała "Rz". Dodano, że roszczenie o zapłatę odszkodowania, i jego zakres, nie zależy od tego, czy poszkodowany dokonał naprawy.

Jak czytamy, poszkodowany nie może żądać zapłaty kosztów (hipotetycznej) naprawy tylko wtedy, kiedy przywrócenie stanu poprzedniego byłoby niemożliwe albo nadmiernie trudne czy kosztowne).

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| "RZECZPOSPOLITA", GOSPODARKA, PAP, PRAWO, PRZEGLĄD PRASY, SN, UBEZPIECZENIA

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 ZK2 28.10.2018 19:40
Niezalogowany użytkownik W teorii fajnie, ciekawe tylko jak to będzie w praktyce… obawiam się, że już nie tak kolorowo. Niestety, teraz rzeczywistość wygląda tak, że jak ktoś ci skasuje auto to ty pieniędzy z odszkodowania i tak możesz nie zobaczyć na oczy :/
Plusów: 0 Pablo 13.06.2018 08:44
Niezalogowany użytkownik Macie link do wyroku sądu chciał bym go przeczytać
Plusów: 0 NIK 06.06.2018 14:45
Niezalogowany użytkownik Tak samo jak i obniżanie kosztów przez ubezpieczyciela sprawcy, który często traktuje poszkodowanego jak co najmniej współ-winnego (przoduje w tym podejściu wielka zwana państwową i powszechną firma).
Plusów: 0 Paweł 06.06.2018 11:57
Niezalogowany użytkownik Rzeczoznawcy często szacują koszty po najniższych mozliwych stawkach. Kiedyś usiłowałem zakwestionować koszt blotnika rozwalonego przez sprawcę i uslyszalem że 57 zl bo taki można kupić nowy na rynku a jak chcę więcej to proszę do sądu

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl