107,6 FM

Bogusław Hutek: Solidarność szykuje się do COP24

Nowy szef górniczej "Solidarności" widzi szansę na przygotowanie wspólnego z rządem stanowiska na jesienny światowy szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach. Mówił o tym na antenie Radia eM.

Bogusław Hutek: Solidarność szykuje się do COP24 ( 26 06 2018 )
Radio eM
Bogusław Hutek z optymizmem ocenił wczorajsze rozmowy na ten temat z wiceministrem energii Grzegorzem Tobiszowskim. Chciałby, żeby na szczycie klimatycznym zostały przedstawione wyliczenia, ile kosztuje rezygnacja z energetyki węglowej w Europie i Polsce, jak przekłada się na miejsca pracy itp.
Szef górniczej "Solidarności" pozytywnie ocenił zaangażowania rządu w uratowanie kopalń Kompanii Węglowej i Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Za swój priorytet na najbliższe miesiące oraz całą kadencję uznał jednak m.in. monitorowanie i pilnowanie realizacji rządowego Programu dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce do 2030 r. oraz Programu dla Śląska.

Bogusław Hutek został wybrany na przewodniczącego Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność 28 maja br. Zastąpił w tej funkcji Jarosława Grzesika, który kierował sekcją przez 7 lat. Tym razem nie kandydował.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy