107,6 FM

Tomasz Zjawiony: Firmy okołogórnicze mają kłopoty

Mimo dobrej koniunktury, rośnie liczba firm, które dotyka upadłość. Jak wyjaśniał w Radiu eM Tomasz Zjawiony, prezes RIG, problemem są głównie zatory płatnicze i rosnące koszty pracy.

Tomasz Zjawiony: Firmy okołogórnicze mają kłopoty ( 02 07 2018 )
Radio eM
Na Śląsku wśród firm, które borykają się z problemami, są firmy z branż okołogórniczych. Tomasz Zjawiony podkreślił, że muszą one czekać na płatności, z którymi zalegają duże przedsiębiorstwa górnicze. W efekcie firmy współpracujące z górnictwem zaczynają szukać dla siebie miejsca w innych branżach.
Gość "Rozmowy Poranka" w Radiu eM przyznał też, że kłopotem dla mniejszych przedsiębiorców może być działający od wczoraj (1 lipca) tzw. split payment, czyli podzielona płatność - sposób rozliczeń, w których firma wystawiająca faktura otrzymuje tylko wartość netto, natomiast kwota podatku VAT jest zamrażana na oddzielnym koncie od osobnego rozliczenia.
Tomasz Zjawiony wyraził nadzieję na to, że tzw. Konstytucja Biznesu, czyli pakiet ustaw wprowadzonych przed dwoma miesiącami, będzie w pełni realizowana, tak żeby działalność przedsiębiorców faktycznie była ułatwiona.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy