107,6 FM

Zawody jeździeckie osób niepełnosprawnych

Uczestnicy będą mieli do pokonania tor z wyznaczonymi na nim zadaniami.

Stowarzyszenie Miłośników Koni „Hubertus” po raz pierwszy organizuje Amatorskie Zawody dla Osób z Niepełnosprawnościami, które odbędą się 12 sierpnia o 14.00 w Stajni „Rancho Leśna” w Zabrzu-Mikulczycach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Polski Komitet Paraolimpijski.

Skąd wziął się pomysł na takie zawody? – Do zorganizowania ich zachęcił mnie, zupełnie nieświadomie, pewien Jan, który uczestniczy w naszych zajęciach hipoterapii, kiedy zobaczyłem, jak wykonuje różne ćwiczenia na koniu – mówi ks. Rafał Przybyła, prezes Stowarzyszenia Miłośników Koni „Hubertus”.

– Zapraszam do udziału w zawodach osoby z różnymi niepełnosprawnościami, intelektualnymi i ruchowymi, aby spróbowały swoich sił w takiej formie rekreacji. Bo nie chodzi nam o rywalizację, ale przede wszystkim o zabawę w takim sportowym wymiarze. Tak naprawdę, to każdy z uczestników sam musi się zmierzyć ze swoimi ograniczeniami. Chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne również świetnie sobie radzą z jazdą konną, że jest dla nich dostępna. Zawody mają na celu integrację środowiska jeździeckiego, środowiska osób niepełnosprawnych i całego społeczeństwa z nimi – wyjaśnia organizator.

Zawody rozegrane zostaną w trzech kategoriach wiekowych: 6-10 lat, 10-18 lat i powyżej 18 lat. Konkurencja będzie obejmowała pokonanie wyznaczonego toru z różnymi zadaniami do wykonania. Na trasie można korzystać z pomocy osoby wspierającej. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 sierpnia, poprzedzone rozmową z organizatorem ks. Rafałem Przybyłą – tel. 797 271 034. Szczegółowe informacje na: www.st-hubertus.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama