107,6 FM

Tylko 10 tys. zaproszeń

Ruszyła rejestracja na inaugurację Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie.

1 września odbędzie się uroczyste otwarcie Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie - „Gwiazdy Niepokalanej”. To jedno z tylko 12 międzynarodowych ośrodków modlitwy w intencji pokoju, które powstają na świecie. Wierni, którzy chcą być świadkami inauguracji polskiego centrum, mogą już rejestrować się na uroczystość na stronie internetowej www.kaplica.niepokalanow.pl. Na specjalnie opracowanej podstronie znajdują się dwa formularze umożliwiające rejestracje grup pielgrzymów oraz osób indywidualnych. Zapisy będą aktywne do wyczerpania miejsc (ponad 10 tys.). Na podstronie rejestracyjnej znajdują się także informacje organizacyjne przydatne dla pielgrzymów. Można również pobrać mapę sektorów i program uroczystości.

Światowe Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie jest częścią projektu międzynarodowych centrów (tzw. 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju), w których przed Najświętszym Sakramentem będzie trwała nieustająca modlitwa w intencji pokoju. Ołtarze adoracji do Kaplic Pokoju w każdym centrum są błogosławione przez papieża. Dotychczas powstało 6 Światowych Centrów Modlitwy o Pokój w: Betlejem w Izraelu, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Oziornoje w Kazachstanie, Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Namyang w Korei Płd. i Kibeho w Rwandzie. Siódme powstaje w Dagupan na Filipinach, a ósme - w Niepokalanowie.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych z kraju i zagranicy, aby w tym wyjątkowym dniu byli z nami. To dla nas niezwykły czas, który chcemy z wami wspólnie przeżyć. Z jednej strony jest to urzeczywistnienie pragnień św. Maksymiliana Kolbego, założyciela Niepokalanowa, który chciał, aby w naszej bazylice odbywała się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Z drugiej zaś strony, poprzez Niepokalanów Polska dołącza do grona wybranych krajów, z których popłyną słowa modlitwy o pokój na cały świat - mówi o. Andrzej Sąsiadek OFMConv, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie.

Po uroczystej Mszy św. inaugurującej polskie Centrum Modlitwy o Pokój z udziałem najwyższych władz kościelnych i władz państwowych nastąpi poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie zostanie ona otwarta dla pielgrzymów i rozpocznie się wieczysta adoracja.

Uroczystość inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie została objęta patronatem prezydenta Andrzeja Dudy w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Patronat honorowy objęli także: abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, o. Wiesław Pyzio, prowincjał ojców franciszkanów Prowincji Matki Bożej Niepokalanej w Polsce, oraz o. Grzegorz Maria Szymanik, gwardian klasztoru w Niepokalanowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama