107,6 FM

Kornel Morawiecki: Prezydent powinien zawetować ordynację do PE

Prezydent powinien zawetować ordynację do Parlamentu Europejskiego - powiedział marszałek senior w wywiadzie dla wtorkowej "Rzeczpospolitej". Jak dodał, jego zdaniem po serii wyborów, rynek medialny w Polsce powinien ulec zmianie.

Pytany, czy prezydent Andrzej Duda powinien zawetować ordynację do Parlamentu Europejskiego, Kornel Morawiecki odparł: "Prezydent powinien zawetować ordynację do PE, bo ona doprowadzi do dwupartyjnej polskiej reprezentacji w PE". "Rozumiem sprzeciw" - zaznaczył.

W wywiadzie poruszono też m.in. kwestię reformy mediów. Na pytanie o to, czy powinno do niej dojść, Morawiecki odparł, że "po serii wyborów rynek medialny w Polsce powinien ulec zmianie".

"Media mają służyć społeczeństwu, a nie grupom uprzywilejowanym, jak sędziowie, czy zagranicznym grupom kapitałowym, którym podlegają. Nie ma ideałów, ale media nie mogą być bezrefleksyjne" - powiedział Morawiecki. "W Polsce większość mediów nastawia społeczeństwo przeciwko Rosji. Czy to jest dobre? Nie, to powinno się zmienić. Najpierw wygrajmy wybory, później będziemy zmieniać media na służebne społeczeństwu" - podkreślił.

« 1 »
 • nick
  07.08.2018 08:12
  Miłośnik Putina się znalazł!
  doceń 12
 • moim zdaniem
  07.08.2018 10:12
  Gdy marszałek sejmu RP, ojciec premiera RP prezentuje tak prorosyjskie sentymenty to powinien sie temu przyjrzeć KONTRWYWIAD.
  doceń 22

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane