107,6 FM

Bogdan Czapla: Sami dbajmy o czystość naszych kąpielisk

Kąpieliska oczyściły się z sinic. To dlatego, że noce stały się chłodniejsze, trochę powiało i popadało - tłumaczy Bogdan Czapla z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej.

Bogdan Czapla: Sami dbajmy o czystość naszych kąpielisk ( 06 08 2018 )
Radio eM
Sinice, które były przez ostatnie dni zmorą polskich wczasowiczów, ustąpiły. Jeszcze parę dni temu z powodu ich zakwitnięcia zamkniętych było wiele kąpielisk nad Bałtykiem, a także na akwenach śródlądowych. Teraz niemal wszystkie kąpieliska w woj. śląskim są dopuszczone do użytku. Jedynie w Paprocanach wciąż nie można się kąpać.

Jak mówił w "Rozmowie poranka" Radia eM Bogdan Czapla, kierownik Oddziału Bezpieczeństwa Wody Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, oprócz sinic także bakterie bywają przyczyną zamknięcia kąpielisk, ale to zdarza się bardzo rzadko. Zagrożeniem dla czystości wód są też składowane gdzieniegdzie nielegalnie szkodliwe odpady. Deszcz wypłukuje z nich toksyny, które trafiają do gruntu i do wód.

Gość Radia eM zaapelował, żeby każdy, kto wypoczywa nad wodą przede wszystkim sam zadbał o czystość swojego miejsca wypoczynku, żeby nie pozostawiać po sobie śmieci, które w efekcie także mogą zanieczyścić wodę.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy