107,6 FM

Krzysztof Król: mniej wypadków w górnictwie

Od początku roku w górnictwie doszło do mniejszej liczby wypadków niż w ub. roku – mówi wiceprezes WUG Krzysztof Król.

Krzysztof Król: mniej wypadków w górnictwie ( 31 08 2018 )
Radio eM
W Wyższym Urzędzie Górniczym powstała Komisja do spraw Zagrożeń w Zakładach Górniczych. W środę, 29 sierpnia, zebrała się po raz pierwszy. Zastąpiła funkcjonujące do końca czerwca 2018 roku dwie inne komisje. Jak mówił w "Rozmowie poranka" Radia eM wiceprezes Wyższego Urzędu Górniczego Krzysztof Król, który kieruje komisją, będzie ona wszechstronnie badać rozmaite zagrożenia, zarówno wynikające z sił natury, jak i ludzkich błędów. Te ostatnie odpowiadają za 80% wypadków w górnictwie. Ten rok jednak jest lepszy od poprzednich. Spadła na przykład wypadkowość w załogach z firm zewnętrznych, wykonujących usługi na terenie kopalń.

Krzysztof Król przyznał, że także w górnictwie pracuje wielu imigrantów zarobkowych, głównie z Ukrainy. W dużym stopniu to górnicy z kilku- lub kilkunastoletnim stażem, przyzwyczajeni do procedur obowiązujących w kopalniach, zobowiązani też do przestrzegania polskich zasad bezpieczeństwa. Dodatkowo dba się o to, żeby w ich gronie byli ludzie władający językiem polskim, aby łatwo porozumiewać się w sytuacjach kryzysowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.