107,6 FM

Adamczyk: Polskie drogi muszą być drogami bezpiecznymi

Polskie drogi muszą być drogami bezpiecznymi. Polacy na to zasługują - powiedział w sobotę w Kłodzku minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas podpisania umowy na rozbudowę drogi krajowej nr 8.

Premier Mateusz Morawiecki i minister Adamczyk podpisali w sobotę w Kłodzku umowę na rozbudowę drogi krajowej nr 8 na odcinku Wrocław-Kłodzko.

Adamczyk podkreślił, że krajowa "ósemka" między Kłodzkiem a Wrocławiem "jest najniebezpieczniejsza w Polsce". Przywołał w tym kontekście dane, że w ubiegłym roku na tej trasie zginęło 15 osób.

"Pan Mateusz Morawiecki, kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości nałożyli na nas obowiązek i ustalili priorytet Ministerstwu Infrastruktury - polski transport musi być bezpieczny, polskie drogi muszą być bezpieczne, polskie koleje muszą być bezpieczne i zgodnie z tym priorytetem realizujemy te przedsięwzięcia" - mówił Adamczyk.

Minister przypomniał również, że rozbudowa drogi krajowej nr 8 nie została przez poprzedni rząd PO-PSL wpisana do kolejnych programów rozbudowy dróg. "My realizujemy te drogi, co do których powiedziano, że nie można ich zbudować. Nie można, bo nie ma sensu, są nieopłacalne" - mówił Adamczyk.

"Polskie drogi muszą być drogami bezpiecznymi. Polacy na to zasługują" - podkreślał minister infrastruktury.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, który został wybrany posłem z Dolnego Śląska również zabrał głos podczas konferencji prasowej po podpisaniu umowy. "To jest arteria życia, to jest szansa na rozwój nie tylko turystyki, ale też na dynamiczny rozwój gospodarczy naszego regionu. Przez wiele lat południe dolnego śląska było obszarem zapomnianym. My przez ostatnie trzy lata dajemy dowód na to, że nie tylko to się może zmienić, ale to się zmienia" - powiedział.

« 1 »
 • Andrzej Skulski
  08.09.2018 14:00
  Póki w Polsce przestrzeganie przepisów drogowych, jazda na trzeźwo, zachowanie nakazanej prędkości i odstępów nie należą do polskiej tradycji nie będzie też bezpiecznej jazdy po tych drogach. Samochodu w Polsce używa się do pokazywania swojego chamstwa i bezmyślności i tu nawet najlepsze rozwiązania drogowe nic nie pomogą. Jakość i ilość wypadków na polskich drogach mówi wszystko. Tak jak w innych dziedzinach "Polak potrafi" ale jakoś nie umie tak będzie i na przyszłość.
 • śmieszna
  08.09.2018 15:46
  Obwodnica naszego Kłodzka wybudowana przez Platformę Obywatelską służy obecnie PIS-owcom do reklamy? Biedni politycy PIS nie mający własnych osiągnięć którymi mogą się pochwalić.
  doceń 6
 • Zenon
  08.09.2018 17:38
  To, że ten odcinek trafił do programu BDKiA wraz z finansowaniem jest zasługą posłanki PO Moniki Wielichowskiej. PiS jak zwykle przywłaszcza sobie cudze osiągnięcia, bo własnych nie ma.
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama