107,6 FM

Roman Włodarz: rolnicy są przeganiani ze wsi

Obecność rolnictwa na wsi paradoksalnie potrzebuje prawnej ochrony. Coraz częściej jest wypierane przez inwestycje mieszkańców miast. Mówił o tym w Radiu eM Roman Włodarz, prezes Śląskiej Izby Rolniczej.

Roman Włodarz: rolnicy są przeganiani ze wsi (19 09 2018 )
Radio eM
Izby rolnicze w Polsce postulują wprowadzenie takich regulacji prawnych, które pozwolą rolnikom bez przeszkód prowadzić produkcję rolną na wsiach. Od pewnego czasu bowiem sprowadzający się do wsi mieszkańcy miast, ale także inwestorzy wypierają rolników i skarżą się na ich obecność, np. na hałas maszyn rolniczych, nieprzyjemne zapachy z pól i zagród. Jak mówił gość "Rozmowy poranka" w Radiu eM, są gminy w których uchwalono plan zagospodarowania przestrzennego, który ogranicza możliwość nowych inwestycji na terenie gospodarstw.

Roman Włodarz podkreślił nie tylko potrzebę prawnej ochrony rolników, ale także edukacji. Za przykład podał Francję, gdzie uczniów szkół zabiera się na wycieczki edukacyjne na wieś.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy