107,6 FM

Ryszard Ostrowski: mediacje sposobem na kontakt z urzędnikiem

Obowiązujące od roku prawo pozwala na mediacje w relacjach z administracją. Niestety z trudem przebija się to do świadomości społecznej - mówi dziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych.

Ryszard Ostrowski: mediacje sposobem na kontakt z urzędnikiem ( 20 09 2018 )
Radio eM
W Katowicach odbyła się konferencja, na którą Okręgowa Izba Radców Prawnych w Katowicach zaprosiła samorządowców i przedstawicieli administracji publicznej. Radcy chcą spopularyzować mediację jako sposób rozwiązywania sporów administracyjnych, także z obywatelami. To sposób szybszy i tańszy niż oddawanie każdej spornej sprawy do sądu.
Ryszard Ostrowski, Dziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach mówił w "Rozmowie poranka" Radia eM, że jak do tej pory, niewiele spraw trafiło do prowadzonego przez izbę ośrodka mediacyjnego. Możliwość mediowania w tego typu sporach wprowadziła w kwietniu ub, roku nowelizacja Kodeksu Postępowania Administracyjnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy