107,6 FM

Premier: Polska religia, polska kultura, patriotyzm - to coś najwspanialszego

Polska religia, polska kultura, patriotyzm - to coś najwspanialszego - powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Wąwolnicy w województwie lubelskim.

W niedzielę szef rządu wziął udział w Pierwszym Ogólnopolskim Święcie "Wdzięczni Polskiej Wsi", które odbywa się w Wąwolnicy (woj. lubelskie).

"Polska religia, polska kultura, patriotyzm, to jest coś najwspanialszego" - powiedział premier. Dodał, że oczywiście wspaniałe są "też polskie nalewki, bo jestem ich amatorem".

"Chciałbym i będę robił wszystko, żeby między państwem polskim, tak długo jak my będziemy, (...) jak wyborcy nam pozwolą, a rolnikami, polską wsią, był taki stosunek jak w tej piosence ludowej, którą jedno z koło gospodyń wiejskich mi zaśpiewało". Jak się pokochali, mój ty dobry Boże, jedno bez drugiego obejść się nie może" - powiedział premier.

« 1 »
 • Jurek
  23.09.2018 15:10
  "Polska religia" ..... To cos najwspanialszego. Czy jemu chodzi o chrzescijanstwo?
  doceń 10
 • Darek
  23.09.2018 15:48
  Porównywanie religijności z nalewkami?
  doceń 3
 • Józef K.
  23.09.2018 16:01
  Aha , czyli polska religia narodowa . Taka odmiana chrześcijaństwa, w której bliźnim jest polski bliźni , a jednym z dogmatów - piorytet polskiego interesu narodowego . Takie Gott mit uns .
 • kon
  23.09.2018 22:16
  Coraz bardziej jestem przekonany, że PiS popełnił wielkie głupstwo robiąc Morawieckiego premierem.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama