107,6 FM

Krzysztof Sitarski: rząd musi zawalczyć o niższe ceny energii

W sprawie rosnących cen energii rząd wykonuje dobre kroki, ale ma jeszcze trochę do zrobienia - mówił w Radiu eM Krzysztof Sitarski, poseł Kukiz '15.

Krzysztof Sitarski: rząd musi przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu (26.09.2018)
Radio eM
Zdaniem gościa "Rozmowy poranka" Radia eM, posła Krzysztofa Sitarskiego, dobrym działaniem obecnego rządu było zwrócenie uwagi Komisji Europejskiej na możliwość zmowy cenowej na rynku pozwoleń na emisję CO2. To kluczowy dla Polski czynnik wpływający na cenę energii produkowanej u nas z węgla. Jak mówił poseł, rząd trzeba jednak cały czas motywować, żeby prowadził aktywną politykę w tym zakresie na forum unijnym. Dobrą okazją będzie organizowany w Katowicach szczyt klimatyczny COP24. Trzeba też, aby rządząca ekipa zmniejszyła podatki obciążające górnictwo. Jest ich bardzo wiele i podnoszą cenę surowca wykorzystywanego w elektrowniach - argumentował gość Radia eM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy