107,6 FM

"Rz": Co zastąpi areszt reprywatyzacyjny?

Trzy osoby zamieszane w aferę reprywatyzacyjną: adwokat Grzegorz M., była urzędniczka resortu sprawiedliwości Marzena K. i biznesmen skupiający roszczenia Janusz P. mogą już w środę opuścić areszt - pisze środowa "Rz". To konsekwencja wtorkowej decyzji Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

Pierwszego października wrocławski sąd przedłużył na kolejne trzy miesiące areszt wskazanej trójki podejrzanych o udział w tzw. dzikiej reprywatyzacji. Środek ten jednak zastosował z zastrzeżeniem, że ulegnie zmianie na tzw. areszt kaucyjny z chwilą wpłaty do 30 października miliona złotych przez podejrzanych Marzenę K. i Janusza P. oraz dwóch milionów złotych przez Grzegorza M. tytułem poręczenia majątkowego - podaje dziennik.

To rozstrzygnięcie zaskarżyła we wtorek Prokuratura Regionalna we Wrocławiu. Skarżąc postanowienie, prokurator zwrócił się dodatkowo z wnioskiem o wstrzymanie wykonania orzeczenia do czasu jego prawomocnego rozstrzygnięcia przez sąd odwoławczy. Okazuje się, że bezskutecznie - informuje gazeta.

"Sąd apelacyjny nie zdecydował się wstrzymać wykonania wskazanego postanowienia. To zaś oznacza, że podejrzani będą mogli opuścić areszt po wpłacie poręczenia" - powiedział "Rz" adwokat Radosław Baszuk, obrońca Grzegorza M.

Grzegorz M. będzie mógł prawdopodobnie opuścić więzienie w środę. Kwota poręczenia majątkowego została przelana na konto prokuratury.

« 1 »
  • A.G.
    03.10.2018 11:05
    Reforma sądownictwa za rządu PIS - nie funkcjonuje. Już dawno osoby podejrzane i aresztowane pozostają bez zakończonego procesu w pierwszej instancji. W USA, takie sprawy wymiar sprawiedliwości załatwia z ciąg 6 miesięcy.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama