107,6 FM

Abp Skworc: program duszpasterski dla całych parafii

W realizację programu duszpasterskiego powinny zaangażować się wszystkie wspólnoty działające w parafiach - mówił w Radiu eM abp Wiktor Skworc.

Abp Skworc: program duszpasterski dla całych parafii   Abp Wiktor Skworc Józef Wolny /Foto Gość

Szczególnie rady duszpasterskie w parafiach powinny przełożyć program ogólnopolski na program parafialny - mówił w "Rozmowie poranka" Radia eM metropolita górnośląski. Abp Wiktor Skworc, który jednocześnie kieruje komisją duszpasterską Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił uwagę, że każdy ochrzczony otrzymuje charyzmaty, dary Ducha Św., które mają służyć całej wspólnocie. Program duszpasterski dla Kościoła w Polsce na przyszły rok został zaprezentowany w miniony poniedziałek. Jego hasło to słowa „W mocy Bożego Ducha”.

Metropolita górnośląski przypomniał też, że mamy za co być wdzięczni św. Janowi Pawłowi II. Jego słowa z kazania wygłoszonego 20 czerwca 1983 roku w Katowicach na Muchowcu są wciąż aktualne. Papieskie kazanie przeszło do historii jako "Ewangelia pracy". W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski, a we wtorek przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

Arcybiskup Skworc dobrze ocenił relacje Kościoła ze światem nauki, w tym z Uniwersytetem Śląskim. W niedzielę odbędzie się międzyuczelniana inauguracja roku akademickiego. Z tej okazji sprawowana będzie Msza św. w katowickiej katedrze o godz. 12.00.
W czasie uroczystości tradycyjnie zostanie wręczona nagroda Lux ex Silesia. Jej tegorocznym, dwudziestym piątym, laureatem jest prof. dr hab. Mieczysław Chorąży.

Posłuchaj całej "Rozmowy poranka" z abp. Wiktorem Skworcem:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.