107,6 FM

Grażyna Dziedzic: Rudzie Śląskiej przybywa mieszkańców

Dzięki potężnym inwestycjom Ruda Śląska stała się miejscem tak atrakcyjnym, że nie wyludnia się, ale sprowadzają się do niej ludzie z okolicznych miejscowości - mówi prezydent miasta Grażyna Dziedzic.

Grażyna Dziedzic: Ruda Śląska się nie wyludnia (18.10.2018)
Radio eM
Podsumowując mijającą kadencję, Grażyna Dziedzic wymieniła szereg inwestycji w Rudzie Ślaskiej, które podniosły - jej zdaniem - atrakcyjność miasta tak, że sprowadza się tam wiele osób z innych miejscowości. Dzięki temu Ruda Śląska się nie wyludnia – mówiła prezydent miasta w „Rozmowie poranka” Radia eM. Dodała, że wkrótce pojawią się tam kolejni znaczący przedsiębiorcy.

Odnosząc się do raportu Najwyższej Izby Kontroli na temat budowy parku wodnego w Rudzie Śląskiej, Grażyna Dziedzic powiedziała, że na razie w urzędzie miejskim badana jest sprawa odpowiedzialności za tę inwestycję. Według NIK był to „przykład, jak nie budować i utopić miejskie pieniądze”. Sprawa dotyczy okresu, kiedy Rudą Śląską rządziła poprzednia ekipa samorządowa.

Grażyna Dziedzic w najbliższych wyborach samorządowych będzie się ubiegać o reelekcję jako kandydatka zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców Grażyny Dziedzic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.