107,6 FM

Alfred Bujara: Handlowcy też chcą świętować

- Nie widzimy powodu, dlaczego handlowcy mieliby być wyłączeni ze świętowania 12 listopada - mówi w Radiu eM Alfred Bujara, szef handlowej „Solidarności”

Alfred Bujara: Handlowcy też chcą świętować (30.10.2018)
Radio eM
Jak powiedział w "Rozmowie poranka" Radia eM Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Banków Handlu, i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”, związkowcy z zadowoleniem odnotowują decyzję Senatu RP, który także pracownikom handlu dał dzień wolny od pracy 12 listopada. Początkowo Sejm nie przewidział takiej możliwości, ale 24 października Komisja Krajowa NSZZ Solidarność zaapelowała do Senatu RP o wprowadzenie zmian do ustawy o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, polegających na przyznaniu dnia wolnego od pracy 12 listopada 2018 roku również pracownikom handlu. Ustawa czeka teraz na ostateczne przyjęcie przez Sejm i podpis prezydenta.

Alfred Bujara przekonywał w Radiu eM, że niechętne takiemu rozwiązaniu wielkie sieci handlowe wcale nie tracą na nowych polskich regulacjach wprowadzających wolne od handlu niedziele. Zwrócił uwagę, że niektóre sieci nakazują pracownikom pracę aż do północy w sobotę. Jego zdaniem to zemsta za wywalczenie wolnych od pracy niedziel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy