107,6 FM

Andrzej Sznajder: Polska, czyli Moja Niepodległa

Instytut Pamięci Narodowej zaproponował na 100-lecie niepodległości Polski hasło #Moja Niepodległa, żebyśmy potraktowali Polskę bardziej osobiście - mówił w Radiu eM dr Andrzej Sznajder.

Andrzej Sznajder: Polska, czyli Moja Niepodległa (31.10.2018)
Radio eM
Zdaniem dyrektora oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, dr. Andrzeja Sznajdera, niepotrzebny jest medialny szum wokół spraw takich jak wolny od pracy 12 listopada. W ten sposób gubi się charakter samego Święta Niepodległości. Dlatego IPN zaproponował hasło #Moja Niepodległa. Słowo "moja" powoduje, że mamy bardziej osobiście potraktować Polskę.

Dr Andrzej Sznajder mówił też w "Rozmowie poranka", że IPN będzie jedynym fundatorem pomnika Wojciecha Korfantego w Warszawie. Budowa pomnika jest wyczekiwana, zwłaszcza na Śląsku, od dawna. Śląskie miasta szykowały się nawet do zbiórki pieniędzy na ten cel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy