107,6 FM

Rz: Michał Tusk bez winy?

Syn byłego premiera Michał Tusk nie zdradził Marcinowi P., twórcy piramidy finansowej, poufnych danych o lotniskach - czytamy w środowej "Rzeczpospolitej".

"Rzeczpospolita" ustaliła, że łódzka Prokuratura Okręgowa umorzyła sprawę przekazywania przez Michała Tuska tajemnic dotyczących przewoźników lotniczych Marcinowi P. - twórcy Amber Gold. "Śledztwo zostało umorzone z braku znamion przestępstwa" - poinformował cytowany w gazecie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi prok. Krzysztof Kopania.

Jak czytamy, łódzka prokuratura badała, czy młody Tusk przekazywał Marcinowi P. poufne dane marketingowe pomocne w podejmowaniu strategicznych decyzji w lotnictwie. "Juniora obciążył P., twierdząc, że ten podał mu stawki, jakie lotnictwo pobiera od linii WizzAir za obsługę pasażerską" - napisano.

Kopania wyjaśnił w "Rz", że śledczy badali, czy doszło do naruszenia art. 23 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. "Ustaliliśmy, że przekazywane dane nie miały jednak charakteru poufnego i nie stanowiły tajemnicy przedsiębiorstwa, o której mówi przepis" - powiedział.

Umorzenie wątku danych - czytamy - nie kończy sprawy młodego Tuska. "Łódzka Prokuratura Regionalna bada bowiem, jak doszło do wypłacenia mu wynagrodzenia po upadku OLT" - podała "Rz".

« 1 »
  • A.G.
    07.11.2018 10:15
    Ktoś tu kuriozalnie sugeruje, że Michał Tusk sam sobie wypłacił pieniądze za wykonane na rzecz upadku linii lotniczej po upadku OLT. Jeżeli już były wypłacone pieniądze w stanie upadłości - to ewentualną odpowiedzialność mógłby ponieść wyłącznie syndyk masy upadłościowej OLT ale nie Michał Tusk - drodzy prokuratorzy.
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama