107,6 FM

Papież: Dziecko jest zawsze błogosławieństwem

Dziecko nigdy nie jest „przekleństwem”, ale zawsze błogosławieństwem, nawet jeśli dla jego uratowania trzeba poświęcić własne życie – stwierdził Ojciec Święty w czwartym odcinku telewizyjnych rozważań nad modlitwą „Zdrowaś Maryjo”. Papież Franciszek przywołał postać młodej matki dotkniętej chorobą nowotworową, która odmówiła terapii mogącej zagrozić ciąży oraz zdrowiu dziecka. Chodzi o młodą rzymiankę Chiarę Corbella, która zmarła w czerwcu 2012 r. Niespełna dwa miesiące temu rozpoczął się jej proces beatyfikacyjny.

Matka jest jedyną, która może zrozumieć dziecko, ponieważ nosi je nagie w swoim łonie i nagie je też rodzi – powiedział Papież. Zauważył on, że Maryja otrzymała nagiego Jezusa również u stóp Krzyża i ponownie Go okryła. Ona jest dla nas błogosławieństwem, ponieważ jest matką naszej nagości. Grzech nas obnaża, czyni nas nagimi, a ona zawsze nas okrywa. Papież podkreślił, że Maryja była normalną kobieta, pełną łaski. Siłą tej łaski jest Duch Święty, który towarzyszył Maryi przez całe życie. Wszyscy jesteśmy dłużnikami życia kobiety. Kiedy odmawiamy modlitwę „Zdrowaś Maryjo”, łączymy się z Nią oraz z naszymi matkami – stwierdził Franciszek.

« 1 »
 • mee...
  07.11.2018 20:40
  Takich matek jest znacznie wiecej, a o ktorych nie slyszeliscie nawet...dlatego nie czlowiek rozdaje blogoslawienstwa badz decyduje, kto zostaje swietym. Rozmnazanie nie jest blogoslawienstwem, a jest po to, zeby czlowiek ze wzgledu na to, ze umiera nie byl samotnym...jest zatem darem pochodzacym od Boga, Ktoremu wszelka chwala, potega i czesc sie nalezy. Matka ratujaca zycie swego dziecka czy czlowiek oddajacy zycie za drugiego czlowieka - potwierdzaja chwale i potege, i czesc Bogu.
  doceń 1
 • Kuba
  07.11.2018 22:09
  Piękne i prawdziwe słowa. Oby zawsze słowa Papieża były tak jasne i oczywiste! Bóg zapłać!
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama