107,6 FM

Donald Tusk złożył wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza

B. premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk złożył w niedzielę - w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - wieniec na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. To dzień, w którym warto jak najcieplej pomyśleć o Polsce i o tym, że tak dużo nas łączy - podkreślił Tusk.

Wcześniej b. premier uczestniczył w uroczystości na pl. Piłsudskiego z okazji Święta Niepodległości - przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyła się uroczysta odprawa wart.

Rano Tusk złożył wieniec przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego znajdującym się przy Belwederze. "Na co dzień spieramy się o kształt i przyszłość Polski, czasami za mocno, wybacz nam Polsko, ale to co nas łączy jest o wiele mocniejsze i o wiele ważniejsze, bo to jesteś ty Polsko" - mówił wówczas b. premier.

O znaczenie tych słów Tusk był pytany przez dziennikarzy po uroczystości na placu Piłsudskiego. "Czasami tak bardzo emocje nas ponoszą wszystkich, kiedy się spieramy o Polskę i czasami, pewnie, niektórzy przesadzają, ja też mogę się bić w piersi. I dlatego to jest chyba dobry moment, żeby tak się nawzajem po prostu przeprosić, czasami też można" - oświadczył b. premier.

"To jest taki dzień, gdzie naprawdę warto przede wszystkim pomyśleć jak najcieplej o Polsce i o wszystkich, niezależnie od tego, jakie ma się poglądy i niezależnie od tego, kto z kim, w jakim towarzystwie maszeruje. To jest naprawdę dzień, kiedy można pomyśleć wreszcie, tak od serca, że tak dużo nas łączy - o tym jestem przekonany" - powiedział Tusk.

« 1 »
 • Czesio
  11.11.2018 19:07
  Prawdziwy patriota Polski.
 • Tomaszszcz
  11.11.2018 21:23
  To zdrajcą! Zniszczył Polske ! Ukradł nam wszystkim 240mld zł ludzie zapomnieliscie te afery wszystkie łącznie z napędem
 • Tomaszszcz
  11.11.2018 21:24
  Łacznie ż napadem na OFE? Ludzie czy wy te afery zapomnieliscie ? Skradzione nam wszystkim 240mld zł też już zapomnieliscie ? Komu służycie? Komu? Zlodziejom ?
 • velario
  12.11.2018 01:36
  "GN" zauważył obecność D. Tuska! To warte odnotowania, bo nawet Prezydent go nie dostrzegł, choć podczas odprawy wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza stali na tej samej trybunie (to na pewno nie kwestia małostkowości, tylko tego, że PAD jest niskiego wzrostu...)
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama