107,6 FM

GOPR: przygotujmy się na wyjście w góry!

Ratownicy górscy mają coraz więcej pracy. Tak jest zarówno w Tatrach, jak w Beskidach. Dlatego GOPR przypomina jak przygotować się na piesze wycieczki.

GOPR: przygotujmy się na wyjście w góry!   Siedziba GOPR-u w Szczyrku Mateusz Kornas / Radio eM Rośnie liczba interwencji ratowników w Beskidach. Tylko w tym roku jest ich już o około 100 więcej.
- Przybywa też turystów. Często są oni słabo przygotowani na zmianę pogody i warunki zimowe - twierdzi Łukasz Urbanek ratownik z grupy GOPR w Szczyrku.

Są jednak i tacy, którzy nie przeceniają swoich możliwość i w trudnych warunkach rezygnują z wycieczek...

Ratownicy polecają instalować na telefonach aplikację Ratunek. Pozwala ona na automatyczne przesłanie SMS z lokalizacją osoby dzwoniącej i kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi. Ułatwia pracę ratownikom.

Ratownicy przypominają też, by wychodzić w góry z w pełni naładowaną baterią w telefonie.

GOPR: przygotujmy się na wyjście w góry!  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama