107,6 FM

Robert Ciupa: trzeba mówić o stanie wojennym

Nie sama nieznajomość dat historycznych wśród młodzieży jest niepokojąca, ale fakt, że ludzie w ogóle nie znają historii - mówił w Radiu eM Robert Ciupa, dyrektor Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności.

Robert Ciupa: o stanie wojennym trzeba pamiętać (13.12.2018)
Radio eM
Robert Ciupa podkreślił, że instytucje takie jak ŚCWiS nie powinny zniknąć, tak jak nie powinna zniknąć pamięć o dramatycznych wydarzeniach z przeszłości, a zwłaszcza o ich ofiarach. Gość "Rozmowy poranka" przypomniał, że 16 grudnia, w rocznicę krwawej pacyfikacji kopalni "Wujek" przez ZOMO w stanie wojennym, odezwą się syreny alarmowe w Katowicach, a kierowcy są zaproszeni do tego, żeby na chwilę zatrzymał się ruch uliczny. Wybrano godzinę 11.00, bo o tej porze w 1981 roku rozpoczynał się atak milicji na strajkujących górników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy