107,6 FM

prof. Robert Tomanek: elektromobilność nie tak szybko

Sceptycznie na plany szybkiego rozwoju elektromobilności w Polsce patrzy dr hab. Robert Tomanek, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, zajmujący się naukowo transportem.

Robert Tomanek: elektromobilność nie tak szybko (19.12.2018)
Radio eM
Jak podkreślał w "Rozmowie poranka" w Radiu eM prof. Uniwersytetu Ekonomicznego Robert Tomanek, Polska ma bardzo słabo rozbudowaną infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych, co oznacza, że plan wprowadzenia na polskie drogi miliona takich pojazdów w najbliższych latach wydaje się zbyt ambitny. Ponadto nasz kraj boryka się z niedostatkami energii elektrycznej.

Zdaniem gościa Radia eM lepiej zapowiada się przyszłość transportu zbiorowego. W Polsce już są produkowane autobusy elektryczne. Natomiast w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii warto zastanowić się, czy mając sieć tramwajową stawiać także na elektryczne, ale droższe autobusy, czy raczej na gęstszą sieć połączeń realizowanych pojazdami spalinowymi spełniającymi najbardziej surowe normy Euro 6.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy