107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Los Kościoła rozstrzyga się w parafiach

- W mijającym roku było wiele wydarzeń ważnych dla Kościoła, także o zasięgu światowym, ale tak naprawdę przyszłość Kościoła rozstrzyga się w parafiach - mówił w Radiu eM abp Wiktor Skworc.

abp Wiktor Skworc: przyszłość Kościoła tworzą parafie (28.12.2018)
Radio eM
Podsumowując mijający rok, metropolita katowicki zwrócił uwagę na to, że wciąż ok. 40 proc. katolików w Polsce systematycznie praktykuje, za co możemy być Bogu wdzięczni, natomiast należy sprawiać, aby niedziela była jeszcze bardziej dniem Pańskim. I to jest zadanie dla parafii, bo w nich rozstrzygają się losy Kościoła.

Abp Wiktor Skworc zachęcał też m.in. na kilka dni przed Światowym Dniem Modlitwy o Pokój, aby uświadamiać politykom, że są odpowiedzialni za pokój.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama