107,6 FM

Kazimierz Grajcarek: PRE_COP24 był polskim ewenementem

Cały czas dokonuje się zbliżenie stanowisk między związkami zawodowymi a rządzącymi w sprawie polskiego górnictwa - mówił w Radiu eM Kazimierz Grajcarek, koordynator PRE_COP24.

Kazimierz Grajcarek   Kazimierz Grajcarek

Kazimierz Grajcarek, międzyzwiązkowy koordynator ds. Projektu Społeczny PRE_COP24, zaznaczył, że zorganizowanie takiej społecznej konferencji przed szczytem klimatycznym było polskim ewenementem na skalę światową i świadczy o sprawności związków zawodowych w naszym kraju. PRE_COP24 odbył się latem 2018 r. i był próbą wypracowania wspólnego stanowiska strony społecznej i państwowej na szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach w grudniu 2018. Takie wspólne stanowisko nie powstało, ale - jak podkreślił gość Radia eM - współpraca ze stroną rządową rozwija się, związkowcy są zapraszani na kolejne konferencje i liczą na  dobre wspólne przygotowanie do tegorocznego COP25.

Były, wieloletni przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”, wyraził też nadzieję na dalszą współpracę w dziedzinie klimatu czterech środowisk w Polsce: związków zawodowych, pracodawców, rządzących i naukowców.

Kazimierz Grajcarek został wczoraj (28.01) uhonorowany przez Wydawnictwo Górnicze tytułem Człowieka Roku. W ten sposób wydawca "Trybuny Górniczej" docenił wkład Kazimierza Grajcarka w organizację PRE-COP24.

Cała "Rozmowa poranka" z Kazimierzem Grajcarkiem:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.