107,6 FM

Prokuratura chce postawić S. Niesiołowskiemu zarzuty o charakterze korupcyjnym

Prokuratura zamierza postawić posłowi Stefanowi Niesiołowskiemu zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym - poinformowała w czwartek PAP Prokuratura Krajowa. Jak dodała do marszałka Sejmu wysłano już wniosek o uchylenie posłowi immunitetu.

Jak głosi komunikat PK "Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zamierza postawić posłowi na Sejm RP Stefanowi Niesiołowskiemu zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym".

"Dlatego na wniosek prowadzącego śledztwo Łódzkiego Wydziału, Prokurator Generalny przesłał do Marszałka Sejmu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła do odpowiedzialności karnej" - dodano.

"Obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy, uzyskany m.in. w wyniku kontroli operacyjnej, wskazuje na to, że Stefan Niesiołowski w związku ze sprawowaną funkcją posła w okresie od stycznia 2013 r. do końca 2015 r. wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów" - przekazała prokuratura.

Jak zaznaczono "w efekcie starań S. Niesiołowskiego spółki, operujące dotąd w branży restauracyjno-hotelarskiej, uzyskały intratne kontrakty na dostawy miału węglowego i fosforytów dla Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police SA".

Przypomniano, że w związku z tą sprawą w czwartek zatrzymani zostali biznesmeni: Bogdan W., Wojciech K., Krzysztof K. "Mają oni usłyszeć zarzuty o charakterze korupcyjnym i dotyczące stręczycielstwa" - przekazała PK. 

« 1 »
 • z przymrużeniem oka
  31.01.2019 17:50
  Myślę że wiek Stefana jest jego najlepszym adwokatem
 • Stanisław_Miłosz
  31.01.2019 19:17
  "... korzyści osobiste w postaci usług seksualnych ..."?
  Rzeczywiście to ustalili "m.in. w wyniku kontroli operacyjnej"? A może chodziło tylko o dostarczenie materiału do badań naukowych? Mógł Tadeusz łowić mrówki na nóżce Telimeny, to i wybitny entomolog może tylko chciał badać owady w ich naturalnej ekoniszy? Jeśli tak, to może to być z nieodwracalną szkodą dla postępu polskiej entomologii. A co niby miał zrobić, by zdobyć materiał badawczy? Ogłaszać się w internecie, wlepki na słupach po ulicach przyklejać, czy ulotki za wycieraczki samochodów wkładać? Poprosił znajomych o przysługę, a ci mu się po koleżeńsku odwdzięczyli i tyle.
  Nad wyraz dęta sprawa.
 • Danka
  31.01.2019 19:58
  Moja kolezanka poleca w takich sytuacjach spiewac piesni do Ducha Swietego. Przynosi pokoj serca i pomaga w przygotowaniu do rozanca.
  doceń 2
 • art
  31.01.2019 20:26
  Ciekawy jestem opinii @DREMORA (@TOMASZLA znaczy) i @KATOLIKA.K. Zrozumiałbym ich wstrzemięźliwość gdyby oczerniano , powiedzmy, Kardynała MacCarrick, X. Jankowskiego czy Arcybiskupa Wielgusa. Wiem iż wtedy z delikatnością milczeli by... Ale we wtym wypadku... Ciekawym...

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama