107,6 FM

Świnka Peppa zakazana w Chinach. Podzieliła los Kubusia Puchatka

W Chinach właśnie zaczyna się rok świni. Jednak nie będzie on dobry dla kreskówkowej świnki.

Świnka Peppa to sympatyczna bohaterka kreskówek dla przedszkolaków. Jednak jej popularność mocno wykracza poza ramy kreskówkowe. Świnka stała się bohaterem niezliczonych memów, grafik na ubraniach a nawet tatuaży. Ta moda dotarła też do Chin. W Państwie Środka popularność Peppy ma jednak specyficzny wymiar. Wymiar ten jest na tyle kontrowersyjny, że kreskówkowa Peppa została zakazana przez Komunistyczną Partię Chin.

Świnka Peppa stała się w ostatnich latach popularna wśród … półświatka przestępczego w Chinach. Jej wizerunek na potrzeby chińskich gangsterów został nawet specjalnie podrasowany. Kreskówkowa świnka za Wielkim Murem występuje często w stylizacji gangsterskiej, z cygarem, karabinem i złotym łańcuchem na szyi. Władze chińskie postanowiły na rozpowszechnianie takiego wizerunku bohaterki kreskówki dla przedszkolaków zareagować.

Co ciekawe, Świnka Peppa nie była pierwszym kreskówkowym bohaterem, który został zakazany przez Komunistyczną Partię Chin. Wcześniej ten los spotkał Kubusia Puchatka. Cenzura na bohatera prozy A.A. Milne'a została nałożona z dużo bardziej prozaicznego powodu. Chińscy internauci zauważyli po prostu fizyczne podobieństwo Puchatka do prezydenta Chin, Xi Jinpinga. Aby ukrócić tego typu sugestie, władze chińskie postanowiły wizerunek sympatycznego niedźwiadka ocenzurować.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Stanisław_Miłosz
    07.02.2019 15:21
    To już wiemy, kto nam świnię podłożył w sprawie redukcji pogłowia dzików.
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama