107,6 FM

Bogusław Hutek: Górnicy chcą deklaracji na piśmie

Związkowcy z "Solidarności" oczekują jeszcze przed wyborami deklaracji na piśmie od polityków na temat przyszłości górnictwa w Polsce. Mówił o tym w Radiu eM Bogusław Hutek, szef górniczej "S".

Bogusław Hutek: Górnicy chcą deklaracji na piśmie (13.2.2019)
Radio eM
Przyjęte do tej pory dokumenty, np. "Program dla Śląska" nie są w pełni realizowane - mówił w "Rozmowie poranka" Bogusław Hutek, przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ "Solidarność". Dlatego związkowcy apelują o spotkanie z kilkoma ministrami, od których zależy przyszłość polskiego górnictwa. Jak powiedział poranny gość Radia eM, na razie nie ma ze strony rządowej potwierdzenia, że do tego spotkania dojdzie. Obiecał je jednak wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Szef górniczej "Solidarności" chciałby takich rozmów na przełomie lutego i marca.

Bogusław Hutek odniósł się też m.in do wypowiedzi Roberta Biedronia, zapowiadającej likwidację wszystkich kopalń w najbliższych latach. Gość Radia eM podkreślił, że nikt nie mówi o alternatywnych miejscach pracy dla tych wszystkich, którzy mieliby odejść z branży górniczej i firm okołogórniczych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy