107,6 FM

Bogusław Hutek: Górnicy chcą deklaracji na piśmie

Związkowcy z "Solidarności" oczekują jeszcze przed wyborami deklaracji na piśmie od polityków na temat przyszłości górnictwa w Polsce. Mówił o tym w Radiu eM Bogusław Hutek, szef górniczej "S".

Bogusław Hutek: Górnicy chcą deklaracji na piśmie (13.2.2019)
Radio eM
Przyjęte do tej pory dokumenty, np. "Program dla Śląska" nie są w pełni realizowane - mówił w "Rozmowie poranka" Bogusław Hutek, przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ "Solidarność". Dlatego związkowcy apelują o spotkanie z kilkoma ministrami, od których zależy przyszłość polskiego górnictwa. Jak powiedział poranny gość Radia eM, na razie nie ma ze strony rządowej potwierdzenia, że do tego spotkania dojdzie. Obiecał je jednak wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Szef górniczej "Solidarności" chciałby takich rozmów na przełomie lutego i marca.

Bogusław Hutek odniósł się też m.in do wypowiedzi Roberta Biedronia, zapowiadającej likwidację wszystkich kopalń w najbliższych latach. Gość Radia eM podkreślił, że nikt nie mówi o alternatywnych miejscach pracy dla tych wszystkich, którzy mieliby odejść z branży górniczej i firm okołogórniczych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..