107,6 FM

Henryk Mercik: Śląsk potrzebuje silnej reprezentacji

Śląsk potrzebuje silnej reprezentacji w parlamencie - mówił w Radiu eM Henryk Mercik, jeden z twórców Śląskiej Partii Regionalnej.

Henryk Mercik: Śląsk potrzebuje silnej reprezentacji (12.03.2019)
Radio eM

Śląsk musi być integralną, liczącą się częścią Europy, bo zawsze nią był - mówił w kontekście zbliżających się wyborów Henryk Mercik. Podkreślił, że według niego dla reprezentowanej przezeń Śląskiej Partii Regionalnej korzystne może być zawieranie przedwyborczych sojuszy także z dużymi ugrupowaniami. Głos Śląska musi się bowiem liczyć i być słyszany i zrozumiany w Polsce. Konkretne decyzje w tych sprawach należą jednak - jak podkreślił - do nowego zarządu partii. W ostatnich wyborach władz Śląskiej Partii Regionalnej, na początku marca, funkcję przewodniczącego powierzono Rafałowi Adamusowi. Heneryk Mercik w ostatecznym głosowaniu przegrał z nim stosunkiem głosów 2:3. Goszcząc w "Rozmowie poranka" Radia eM wyraził żal, że Rada Polityczna partii nie zdecydowała się powołać do zarządu osób doświadczonych w polityce i jednocześnie rozpoznawalnych. Henryk Mercik był, wraz z Grzegorzem Frankim, przewodniczącym Związku Górnośląskiego, współsygnatariuszem deklaracji powołującej Śląską Partię Regionalną. 

O Śląskiej Partii Regionalnej z Henrykiem Mercikiem rozmawialiśmy też 23.10.19  Henryk Mercik: regionaliści są potrzebni

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..