107,6 FM

Iwona Borchulska: pielęgniarki muszą brać nadgodziny

Pielęgniarek wciąż brakuje, dlatego pracują na nadgodziny – mówiła w „Rozmowie poranka” Iwona Borchulska, przewodnicząca regionu śląskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych

Iwona Borchulska: pielęgniarki muszą brać nadgodziny (28.03.2019)
Radio eM

Pielęgniarek wciąż brakuje, dlatego pracują na nadgodziny – mówiła w „Rozmowie poranka” Iwona Borchulska. Podkreśliła jednak, że zawarte kilka miesięcy temu porozumienie pielęgniarek z ministrem zdrowia jest jak dotąd systematycznie realizowane, dlatego nie przewidują one na razie żadnego protestu.

Szefowa śląskiego oddziału i rzecznik zarządu krajowego OZZPiP wyraziła też przekonanie, że likwidowanie w szpitalach łóżek nie stanowi większego problemu, ponieważ sporo łóżek jest na co dzień niewykorzystanych. Natomiast zwróciła uwagę na to, że są szpitale, których dyrekcja deklarowała w Narodowym Funduszu Zdrowia mniej miejsc niż było w placówce w rzeczywistości, aby zmieścić się w przeliczniku liczby pielęgniarek na łóżko. W innych natomiast szpitalach – jak mówiła – bywa odwrotnie, czyli deklarowanych jest np. 50 łóżek szpitalnych, podczas gdy w rzeczywistości jest ich 30. Niektórzy pracodawcy nie powinni być szefami placówek służby zdrowia – konkludowała Iwona Borchulska.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy