107,6 FM

Artur Tomasik: Katowice Airport wkrótce w elitarnym gronie

Wkrótce Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach może znaleźć się w elitarnym gronie lotnisk, które obsługują ponad 5 mln pasażerów rocznie - mówił w Radiu eM jego prezes Artur Tomasik.

Artur Tomasik: Katowice Airport wkrótce w elitarnym gronie (2.4.2019)
Radio eM

 

Jak wyjaśnia Artur Tomasik, przekroczenie liczby 5 mln pasażerów rocznie stawia lotnisko na zupełnie innej pozycji wobec linii lotniczych, a w Unii Europejskiej takie porty lotnicze zalicza się do kategorii dużych. Już w ubiegłym roku port w Pyrzowicach osiągnął niezwykły wzrost ruchu pasażerskiego o 24,3% w stosunku do roku 2017. Ogółem obsłużono tu 4 838 149 pasażerów, czyli o 945 208 więcej w porównaniu z rokiem poprzednim.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM zapowiada też nowe inwestycje, które będą realizowane do roku 2025. Będzie to m.in. budowa wielopoziomowego parkingu i modernizacja terminala B.

Odnosząc się do planów budowy w Polsce Centralnego Portu Komunikacyjnego Artur Tomasik, który jest też prezesem Związku Regionalnych Portów Lotniczych, podkreśl, że taki projekt wymaga jeszcze bardzo wielu analiz, dlatego tego typu realizacje często są odsuwane w czasie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..