107,6 FM

Galeria Katowicka. Bez muzyki i reklam, czyli godziny wyciszenia w soboty

Godziny wyciszenia - to nowa propozycja Galerii Katowickiej. Będzie obowiązywała od 9:00 do 11:00 w soboty. Ma być odpowiedzią na potrzeby osób z autyzmem oraz ich rodzin.

Galeria Katowicka wychodzi naprzeciw potrzebom osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. W każdą sobotę od godz. 9:00 do 11:00 będą tam obowiązywały godziny wyciszenia. Zostanie wyłączona muzyka i reklamy na pasażach.

- Ponadto wprowadziliśmy też rozwiązanie, które obowiązuje codziennie - mówi Aleksander Poltier z Galerii Katowickiej:

I to na razie stanowi około 50% wszystkich najemców w sklepie. - Takie rozwiązania pozwolą osobom ze spektrum autyzmu na większy komfort. Nadmiar światła czy dźwięku jest dla takich dzieci problemem. Odbierają dużo bardziej bodźce zewnętrzne - mówi psycholog Katarzyna Niemotko z regionalnego ośrodka METIS w Katowicach

Dziś galeria z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu została podświetlona na niebiesko. Podobną barwę przybiera też Spodek w Katowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama