107,6 FM

Wojciech Dinges: Koleje Śląskie coraz nowocześniejsze

Koleje Śląskie mają coraz nowocześniejszy tabor, kursuje już tylko jeden pociąg typu EN57 - mówił w Radiu eM Wojciech Dinges, prezes tej spółki kolejowej.

Wojciech Dinges: Koleje Śląskie coraz nowocześniejsze (4.04.2019)
Radio eM

Wojciech Dinges podsumował w "Rozmowie poranka" niedawne ferie zimowe, w czasie których dzieci i młodzież szkolna mogli podróżować Kolejami Śląskimi bez biletu, za okazaniem legitymacji. Powiedział, że młodzi jeździli głównie do dużych miast i w góry. Na razie nie wiadomo, czy podobnej akcji można spodziewać się także latem.

Gość "Rozmowy poranka" wspomniał też o trwających modernizacjach linii kolejowych, które powodują utrudnienia m.in. na trasie Mikołów - Leszczyny, ale także o planowanych na trasie Katowice - Bytom - Tarnowskie Góry. O ile w pierwszym przypadku kursuje już komunikacja zastępcza, o tyle ewentualne plany zamknięcia tego drugiego szlaku dla ruchu pasażerskiego budzi protest przewoźników, w tym Kolei Śląskich.

Bieżący rok jest w Kolejach Śląskich Rokiem Kultury. W jego ramach m.in. wkrótce w pociągach tego przewoźnika pojawią aktorzy Teatru Śląskiego w strojach scenicznych - zapowiedział Wojciech Dinges, zachowując jednak w tajemnicy, w jakie role wcielą się aktorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy