107,6 FM

Abp Skworc: Co mówić, gdy krytykuje się Kościół

Pamiętajmy o wyzwalającej mocy prawdy i koniecznych słowach przeprosin.

Tekst ten daje nadzieję - mówi o adhortacji papieża Franciszka skierowanej do młodych abp Wiktor Skworc. W archidiecezji katowickiej właśnie udzielany jest sakrament bierzmowania. W tym roku przyjmie go wyjątkowo wielu młodych ludzi - zarówno uczniowie klas ósmych, jak i absolwenci wygaszanych gimnazjów. W "Rozmowie Poranka" mowa o dojrzewaniu w wierze, a także o konieczności zmierzenia się z krytyką Kościoła.

- Dzisiaj młodzi ludzie słyszą wiele krytycznych uwag o Kościele - przyznał metropolita. - Podobnie wiele krytycznych uwag słyszą o rodzinie - zauważył. Pytany, jak na krytykę odpowiadać, podkreślił, że wyzwalającą moc zawsze ma prawda. - Kiedy się mówi prawdę i kiedy z prawdą łączą się słowa przeprosin, wydaje się, że jest to właściwa droga - podkreślił. Dodał też, że chrześcijanie, jeszcze zanim włączą się do dyskusji, mają jeden ważny oręż. Jest nim modlitwa. I o tę modlitwę w intencji ludzi Kościoła zaapelował.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy