107,6 FM

Abp Skworc: Co mówić, gdy krytykuje się Kościół

Pamiętajmy o wyzwalającej mocy prawdy i koniecznych słowach przeprosin.

Tekst ten daje nadzieję - mówi o adhortacji papieża Franciszka skierowanej do młodych abp Wiktor Skworc. W archidiecezji katowickiej właśnie udzielany jest sakrament bierzmowania. W tym roku przyjmie go wyjątkowo wielu młodych ludzi - zarówno uczniowie klas ósmych, jak i absolwenci wygaszanych gimnazjów. W "Rozmowie Poranka" mowa o dojrzewaniu w wierze, a także o konieczności zmierzenia się z krytyką Kościoła.

- Dzisiaj młodzi ludzie słyszą wiele krytycznych uwag o Kościele - przyznał metropolita. - Podobnie wiele krytycznych uwag słyszą o rodzinie - zauważył. Pytany, jak na krytykę odpowiadać, podkreślił, że wyzwalającą moc zawsze ma prawda. - Kiedy się mówi prawdę i kiedy z prawdą łączą się słowa przeprosin, wydaje się, że jest to właściwa droga - podkreślił. Dodał też, że chrześcijanie, jeszcze zanim włączą się do dyskusji, mają jeden ważny oręż. Jest nim modlitwa. I o tę modlitwę w intencji ludzi Kościoła zaapelował.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • misiek18
  05.04.2019 16:46
  Szanuję kś .abp Wiktora Skworca za to że nie boi się rozmawiać z wiernymi pokora to jego szlachetna cecha powini niektórzy biskupi uczyć się od niego a nie wychodzić z zasady a ty z daleka bo tak lepiej.Kapłani nie mogą się bać mowić prawdę bo co media powiedzą.Jedyną prawdą jest JEZUS.
 • Hrabia
  06.04.2019 00:37
  Stawianie krytyki Kosciola w jednym rzedzie a krytyka rodziny dowodzi,ze arcybiskup nadal nie rozumie na czym polrga problem.
  doceń 1
 • Gość
  06.04.2019 11:16
  "kritikos" znaczy "umiejący odróżniać"
  doceń 10
 • Stefan1
  06.04.2019 20:31
  "---------------Dzisiaj młodzi ludzie słyszą wiele krytycznych uwag o Kościele -----" - dzisiaj młodzi wypowiadają bardzo dużo negatywnych uwag o kościele. Taka prawda ks. biskupie. To dzisiaj młodzi czekają tylko na Maj i bierzmowanie by "zakończyć przygodę z kościołem " - dosłowny cytat ucznia 8 klasy.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama