107,6 FM

Wojciech Saługa: Postkomuniści są mniejszym złem

Postkomuniści są mniejszym złem dla demokracji, niż dzisiejsi rządzący – twierdził na antenie Radia eM Wojciech Saługa, przewodniczący regionu śląskiego Platformy Obywatelskiej.

Wojciech Saługa: Postkomuniści są mniejszym złem (9.04.2019)
Radio eM

 

Gość "Rozmowy poranka" Radia eM przekonywał, że działania Prawa i Sprawiedliwości będą prowadzić do polexitu, osamotnienia Polski na arenie międzynarodowej i zagrożenia demokracji, np. wyroków skazujących ludzi nieprzychylnych władzy. Dlatego Koalicja Europejska zgromadziła ugrupowania, które łączy wspólny cel: wygranie wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Wojciech Saługa nazwał chichotem losu fakt, że Platforma Obywatelska znalazła się w jednej koalicji z postkomunistami. Zapewniał jednak, że wierzy w to, że do PE dostaną się tacy kandydaci PO, jak np. Jan Olbrycht, który znalazł się z powodu koalicyjnej układanki na czwartym miejscu listy wyborczej (w poprzednich wyborach europejskich mandat uzyskało 3 posłów PO w woj. śląskim).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy