107,6 FM

Śląskie: Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego obradował w Katowicach

Mimo strajku nauczycieli, uczniowie nie próżnują. W Katowicach obradował Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego. Czym się zajął?

Przypomnijmy, od 8 kwietnia w części szkół trwa strajk nauczycieli. Według danych ZNP przystąpiło do niego około 75 procent szkół, według danych MEN - niespełna 50 procent. Choć pat w oświacie trwa, to uczniowie nie próżnują. Dziś radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego m.in. wybierali nowego przewodniczącego, a także zajmowali się zwiększeniem wysokości stypendiów dla młodych. Jak młodzi radni tłumaczą swoje zainteresowanie polityką?

Młodzieżowy Sejmik Wojewódzki działa w naszym regionie od października 2017 roku. Jak mówi wiceprzewodniczący tego gremium - Nikodem Ankudowicz - radni mają, co robić:

Sejmik stanowi 62 młodych ludzi z całego regionu, którzy chcą się zaangażować się  w kreowanie otaczającej nas rzeczywistości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama