107,6 FM

Śląskie: na wyższych uczelniach rośnie liczba studentów z zagranicy

Przedstawiciele śląskich uczelni deklarują, że wzrasta liczba studentów z zagranicy. Tak jest na Uniwersytecie Śląskim, Śląskim Uniwersytecie Medycznym czy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Uczelnie naszego regionu coraz popularniejsze są wśród studentów zagranicznych. Violetta Skrzypulec-Plinta ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wskazuje, że anglojęzyczne studia medyczne na jej uczelni cieszą się dużą popularnością - między innymi z uwagi na atrakcyjną cenę:

Na Śląskim Uniwersytecie Medycznym studiują obcokrajowcy ze Stanów Zjednoczonych, Tajwanu, Chin, Korei Południowej a także z państw skandynawskich.

Jacy studenci najczęściej przyjeżdżają na Uniwersytet Ekonomiczny - o tym prorektor uczelni do spraw internacjonalizacji - Sławomir Smyczek:

Co może skłaniać cudzoziemców do przyjazdu do Katowic? O to pytaliśmy polskich studentów.

A jakie kierunki cieszą się największym wzięciem wśród obcokrajowców w skali całego kraju? O tym powiedział Radiu eM Maciej Duszczyk - prorektor Uniwersytetu Warszawskiego do spraw międzynarodowych:

Nikłe zainteresowanie odnotowują za to kierunki humanistyczne. Więcej na ten temat po 15:20 - w eMisji specjalnej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama