107,6 FM

Kaczyński: Chcemy powołać komisję, która będzie badała sprawy pedofilii we wszystkich środowiskach

Chcemy powołać komisję, która będzie badała sprawy pedofilii we wszystkich środowiskach - powiedział w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodał, nie pominie ona Kościoła, ale powinna objąć również inne środowiska.

Podczas konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie PiS Kaczyński został zapytany, którą z komisji ws. wyjaśniania spraw dotyczących pedofilii Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe poprzeć, czy jest szansa na porozumienie się z Platformą Obywatelską lub poparcie projektu złożonego przez fundację "Nie lękajcie się".

"Nasze stanowisko jest jasne - my chcemy powołać komisję, która będzie badała sprawy pedofilii we wszystkich środowiskach, a w szczególności tych, które można określić jako środowiska szczególnie zagrożone czy szczególnej troski" - odpowiedział Kaczyński. Jak dodał, nie pominie to Kościoła, ale trzeba się zająć także innymi środowiskami, gdyż wszystkie ofiary są równe. "Nie widzę powodów, żeby ofiary jednych były traktowane inaczej niż ofiary drugich" - podkreślił.

Prezes PiS zaznaczył, że "wszyscy obywatele Polski, niezależnie czy są świeccy czy duchowni, czy mają jakąś wyróżnioną pozycję społeczną, czy też nie - są równi". "Ani purpura, ani Nobel, ani Oscar, ani sława światowa czy europejska nikogo nie uchroni przed karą" - powiedział Kaczyński.

Prezentację założeń ustawy o "komisji prawdy" zapowiedział w niedzielę w Krakowie szef Platformy Grzegorz Schetyna. Ma do niej dojść w poniedziałek. "Państwo nie może czekać, państwo ma swoje obowiązki - są ofiary, są sprawcy, jest zmowa milczenia i system ukrywania winnych (...) Chcemy «komisji prawdy», bo prawda jest nam dzisiaj najbardziej potrzebna. Musimy powołać niezależną państwową komisję, która zajmie się przypadkami pedofilii w Kościele nie dlatego, żeby działać przeciwko Kościołowi, ale dlatego, żeby temu Kościołowi pomóc" - podkreślał Schetyna podczas niedzielnej konwencji Koalicji Europejskiej.

Z kolei lider Wiosny Robert Biedroń podczas konwencji wyborczej żądał powołania sejmowej komisji ds. zadośćuczynienia ofiarom Kościoła katolickiego oraz zbadania przypadków pedofilii w Kościele. Według Biedronia, komisja, której projekt powstania przygotowała fundacja "Nie lękajcie się" powinna mieć dostęp do wszystkich dokumentów kościelnych i zajmie się zbadaniem wszystkich przypadków pedofilii w Kościele. Dodał, że winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności, a ofiary otrzymają zadośćuczynienie z pieniędzy Kościoła. Zapowiedział, że Wiosna poprze projekt obywatelski w tej sprawie.

« 1 »
 • Stanisław_Miłosz
  20.05.2019 19:34
  W kwestii murarzy jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Tu w szczególe, że chodzi oczywiście o wolnych murarzy, czyli ze staropolska - wolnomularzy (ang. Freemasonry, fr. franc-maçonnerie). Niepodkreślono tego zapewne dlatego, że przynależnośc do tego elitarnego rzemieślniczego cechu jest nadzwyczaj poufna.

  W tej kategorii przyłapanych i skazanych sprawców koincydencja seksualnego zboczenia ze stopniami wtajemniczenia w satanizm jest oczywista, nieprzypadkowa. Jak się takiemu noga pośliznie i sprawka wyda, to się go przenosi do innej loży, do innej obediencji, a w końcu zmienia mu ryt lub przenosi w stan "uśpienia". Ci odsiadujący zapewne są właśnie uśpieni, choć zapewne z "misji" oświecania współwięźniów nie zwolnieni (potem się dziwimy, że dla liberalno-lewicowo-obywatelskich partii poparcie w więzieniach jest nieproporcjonalnie wielkie).
 • Eugeniusz_Pomorze_
  20.05.2019 20:24

  Łatwo oskarżać Kościół Katolicki o "systemowe chronienie" księży-pedofilów, bo Kościół ma Bardzo słabe Public Relations, trudniej jest zaatakować takie np. partie lewicowo-liberalne, lobby LGBT, feministyczne, dziennikarskie, czy np. artystyczne...(!), choć wiadomo, że wszystkie te lobby nie tylko, że nie zwalczają pedofilii, ale wręcz w mniej lub bardziej otwarty sposób tę zbrodnię wspierają!
  Nie od dziś wiadomo, że wymienione wpływowe środowiska nie walczą z Kościołem Katolickim dlatego, że paru księży okazało się pedofilami, tylko dlatego, że KOŚCIÓŁ KATOLICKI właśnie SYSTEMOWO potępia wszystkie grzechy ludzi i wcale nie zamierza wyłączyć z Dekalogu grzechów sfery cielesnej. Gdyby Kościół zmienił w tej kwestii zdanie wszystkie te wielkie lobby na jakiś czas dałyby mu spokój...
 • pawell
  21.05.2019 00:28
  Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowa "pedofil" i "Polański" aby djść do sedna problemu. Pojawi się m.in. artykuł/materiał TVN z 2009 roku w którym Lew-Starowicz twierdzi, że co prawda dziewczynka miała 13 lat ale Polańsko pedofilem nie jest. A Olbrychski "staje murem" za Polańskim albowiem "już odpokutował".
 • Obserwator
  24.05.2019 13:45
  "Ani purpura, ani Nobel, ani Oscar, ani sława światowa czy europejska nikogo nie uchroni przed karą" - powiedział Kaczyński. Ciekawe, czy kot chroni przed karą za KŁAMANIE W SPRAWIE ABORCJI!
  doceń 36

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama