107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Słowo pasterskie biskupa pisze życie

- Słowo pasterskie biskupa pisze życie - mówił w Radiu eM abp Wiktor Skworc, zapowiadając tematy, jakie podejmie w przemówieniu do pielgrzymów w Piekarach Śląskich.

Abp Wiktor Skworc.   Abp Wiktor Skworc.
Roman Koszowski /Foto Gość

Jak powiedział w "Rozmowie poranka" Radia eM metropolita katowicki, podejmie on na wzgórzu piekarskim m.in. temat prawdy, a dokładniej nieprzestrzegania VIII przykazania Bożego. Co roku podczas męskiej pielgrzymki do Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej arcybiskup katowicki w przemówieniu przed Mszą św. omawia ważne kwestie społeczne.

Arcybiskup Skworc, nawiązując do listu Episkopatu Polski, który będzie czytany w kościołach w najbliższą niedzielę, podkreślił, że biskupi są zdeterminowani, żeby wyjaśnić sprawy związane z przypadkami pedofilii w Kościele.

Świętem wierności nazwał metropolita niedawne obchody jubileuszy małżeńskich w katowickiej katedrze. Pogratulował też piłkarzom Piasta Gliwice zdobycia tytułu mistrza Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama