107,6 FM

Jest zwycięzca plebiscytu Bohater Katechezy

Zgromadził 6685 głosów. Plebiscyt Bohater Katechezy archidiecezji katowickiej w 2019 roku wygrał...

Zwycięzcą okazał się ks. Robert Uflant, salwatorianin, katecheta w Zespole Szkół Technicznych w Mikołowie. Zgromadził 6685 głosów.

Drugie miejsce zajął ks. Rafał Kaca, katecheta w Zespole Szkół nr 2 im. ks. J. Tischnera w Żorach. Otrzymał 3897 głosów.

Trzecie miejsce na podium zdobyła Danuta Gospodarek, katechetka w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Paniówkach. Oddano na nią 2526 głosów.

Rywalizacja o trzecie miejsce była zażarta do końca. Ksiądz Piotr Larysz, katecheta w Technikum nr 1 w Knurowie, ostatecznie dał się wyprzedzić o zaledwie 319 głosów.

- Każdy ze zgłoszonych już jest zwycięzcą. Natomiast głosowanie to forma zabawy - mówi Anna Meslin z katolickiego stowarzyszenia "Civitas Christiana", organizatora plebiscytu.

O zwycięzcy plebiscytu napiszemy więcej w papierowym "Gościu Katowickim".

Na następnych dwóch stronach - sylwetki wszystkich dziesięciu katechetów, zgłoszonych do plebiscytu w 2019 r.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama