107,6 FM

Beata Białowąs: Chcę być nadal blisko ludzi

Chcę być nadal blisko ludzi - mówiła w Radiu eM Beata Białowąs, nowo wybrana do zarządu woj. śląskiego, dotychczas dyrektor Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Beata Białowąs: Chcę być nadal blisko ludzi (25.06.2019)
Radio eM

Beata Białowąs podkreśliła, że jako dyrektor izby rzemieślniczej miała stały kontakt z różnymi środowiskami i także w zarządzie województwa chciałaby przekonywać je do siebie swoją pracą na rzecz ludzi. Zaznaczyła, że polityka to dbanie o ludzi i dobro wspólne.

Jutro, czyli w środę (26.06) zapadnie decyzja, jakimi obszarami będzie zajmować się Beata Białowąs we władzach województwa. Jej poprzednik na tym stanowisku nadzorował m.in. edukację, rolnictwo, Koleje Śląskie. Beata Białowąs przypomniała, że wyzwaniem w szkołach będzie podwójny rocznik uczniów. Dla niej samej zaś ważnym zadaniem jest szkolnictwo zawodowe, które potrzebuje zmiany mentalności społecznej, czyli bardziej pozytywnego patrzenia na naukę zawodu. W tej sprawie - jak powiedziała - samorząd wojewódzki może m.in. prowadzić kampanię promocyjną. Poza tym jesienią rozpocznie się realizacja projektu "Śląskie. Zawodowcy". Uczestniczyć w nim będzie urząd marszałkowski. Dzięki projektowi młodzi ludzie będą mogli skorzystać ze staży, praktyk i szkoleń zawodowych.

Beata Białowąs została członkiem zarządu woj. śląskiego z ramienia Solidarnej Polski. Zastąpiła na tym stanowisku Michała Wosia, który został ministrem ds. pomocy humanitarnej, natomiast wygasa jej mandat radnej miasta Katowice, który teraz otrzyma Bartosz Wydra. We wczorajszym głosowaniu jej kandydaturę poparło 25 radnych, czyli o 2 osoby więcej niż liczy klub PiS, przeciw było 18 osób.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..