107,6 FM

Adam Gawęda: Problemy górnictwa chcę rozwiązywać w drodze konsensusu

Problemy górnictwa chcę rozwiązywać w drodze konsensusu - mówił w Radiu eM nowy wiceminister energii Adam Gawęda. Zapowiedział zadbanie o polski rynek węgla.

Adam Gawęda, wiceminister energii.   Adam Gawęda, wiceminister energii.
Józef Wolny /Foto Gość

Adam Gawęda, który w poniedziałek został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Energii, powiedział, że już rozpoczął przegląd realizacji rządowego programu dla górnictwa. Podkreślił, że górnictwo węglowe będzie nadal wspierane, ale wsparte nowoczesnymi technologiami wykorzystania węgla.

Gość „Rozmowy poranka” zapowiedział prace nad uspokojeniem rynku, na który wpłynęło ostatnio dużo węgla z importu. Nowy wiceminister powiedział, że te działania nie będą łatwe, ale chodzi o to, aby spółki energetyczne kupowały tyle węgla, ile potrzebują, ale bez negatywnego wpływu na polski rynek węgla.

Cała "Rozmowa poranka" do posłuchania tutaj:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama