107,6 FM

Gliwice. "Bumar-Łabędy" wyremontuje czołgi T-72

W Gliwicach podpisano dziś umowę na remont czołgów T-72. W uroczystości udział wzięli premier Mateusz Morawiecki i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Czołg T-72, na którego remont została podpisana umowa, jest na wyposażeniu Wojska Polskiego. Kontrakt o wartości 2 mln zł to kolejny krok milowy do odbudowy potencjału polskiej armii, a dla gliwickiego zakładu to gwarancja utrzymania ok. tysiąca miejsc pracy - mówił premier Mateusz Morawiecki:

Z podpisanej umowy cieszy się załoga Zakładów Mechanicznych "Bumar-Łabędy". Mówi Mariusz Mandrela, pracownik zakładu:

Umowa będzie realizowana przez najbliższe sześć lat. Jak podkreślił podczas uroczystości podpisania umowy w Zakładach Mechanicznych Mariusz Błaszczak, szef MON - plan rządowy dla gliwickiej fabryki zakłada też produkcję czołgów nowej generacji.

Gliwice. "Bumar-Łabędy" wyremontuje czołgi T-72   Załoga zakłady7 Bumar-Łabędy Agata Nurek /Radio eM
« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama