107,6 FM

Mariola Roleder: dbanie o zieleń to nie tylko zakazy wycinki

- Dbanie o zieleń w Parku Śląskim to nie tylko zakazy wycinki - mówiła w Radiu eM wiceprezydent Chorzowa, Mariola Roleder.

Mariola Roleder: dbanie o zieleń to nie tylko zakazy wycinki
Radio eM


Z naszym porannym gościem rozmawialiśmy o obszarze Parku Śląskiego leżącym na terenie po dawnym OPT. W 2017 roku deweloper pozyskał go od Skarbu Państwa. Władze Chorzowa wydały zgodę na wycinkę drzew na tym obszarze, co wywołało liczne protesty. Urzędnicy tłumaczą, że nie można było podjąć innej decyzji, ponieważ teren jest prywatny, a miejscowy plan zagospodarowania zakłada w tym miejscu m.in. handel i usługi. - W momencie uchwalania planu zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca żaden sprzeciw nie wpłynął do Chorzowa - mówiła w Radiu eM wiceprezydent miasta, Mariola Roleder. Jak dodała - natura jest najważniejszą rzeczą, o którą powinniśmy dbać, ale dbanie to nie tylko zakazy wycinki. - To również sensowne nasadzenia i regulacja systemu ekologicznego oraz zieleni w Parku Śląskim - stwierdziła wiceprezydent Chorzowa.  

W ubiegłym tygodniu marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski zorganizował spotkanie w sprawie spornego fragmentu Parku. Zakończyło się ono bez konsensusu. Kolejne planowane jest na czwartek, 25 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.