107,6 FM

Zalało katowicki klasztor dominikanów

Po potężnej ulewie zalany został katowicki klasztor dominikanów, a mówiąc dokładniej - jego dolna część. Zakonnicy udostępnili na Facebooku post z apelem o pomoc. Przeor o. Tomasz Golonka poinformował już, że sytuacja jest opanowana.

Gwałtowne opady deszczu przechodzą nad miastami Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Szczególnie trudna sytuacja jest w Katowicach. Straż Pożarna interweniowała tam 170 razy. Zalane są budynki i samochody, niektóre drogi są zamknięte. Doszło do poważnych utrudnień w ruchu - m.in. z powodu zamknięcia tunelu pod rondem im. Ziętka w Katowicach.

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach powiedział PAP, że na razie trudno oszacować liczbę podejmowanych przez służby interwencji. Informacje o problemach spływają m.in. z PKP. Woda wdarła się m.in. do katowickiego dworca PKP i zalała rozdzielnię szpitala Bonifratrów. Problemy miała też parafia mariacka, zwłaszcza z domem katechetycznym, ale zostały one już opanowane.

W dzielnicy Zawodzie całkowicie zalanych jest kilkanaście samochodów zaparkowanych w podziemnym garażu.

Utrudniony jest ruch na drodze nr 86 w pobliżu centrum handlowego w tym mieście. Rozlewiska utworzyły się także na wielu innych drogach.

Wcześniej burza przeszła nad miastami Zagłębia Dąbrowskiego. Strażacy wypompowywali wodę z jezdni m.in. w Sosnowcu i Będzinie.

Zalało katowicki klasztor dominikanów. Kto może, niech przyjdzie pomóc

« 1 »
  • Podajnik
    28.07.2019 14:48
    A może to znak? Prośba Pana Boga, aby nie lać (brudnej) wody w niemieckich mediach?
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama